Igazi ádventi hangulat uralkodik az előszobánkban:) Elkészültem a koszorúval, és az ádventi naptárral is. Nagyon élveztem a készülődés hangulatát, és az eredményt még jobban. A koszorú- ami életem első saját készítésű ádventi koszorúja- ilyen lett:
Felhasználtam:
1 db szalmakoszorú alapot
sok fenyőágat
zöld színű, vékony drótot (nem mértem le, hogy ebből mennyi fogyott)
8 db gombostűt
2 m szalagot
szárított narancskarikákat
4 db gyertyatüskét
és 4 db gyertyát
A narancskarikákat saját kezűleg szárítottam így:
1 db szalmakoszorú alapot
sok fenyőágat
zöld színű, vékony drótot (nem mértem le, hogy ebből mennyi fogyott)
8 db gombostűt
2 m szalagot
szárított narancskarikákat
4 db gyertyatüskét
és 4 db gyertyát
A narancskarikákat saját kezűleg szárítottam így:
Felszeleteltem egy narancsot kb. fél cm vastag karikákra, 1 napig törölközőbe csavarva itattam fel a nedvességet a gyümölcsből, majd sütőpapírra téve, naponta fordítgatva a radiátoron szárítottam. A folyamathoz kb. 1 hétre van szükség.
Az ádventi naptár elkészítése kicsit több időt vett igénybe:) Ezt is elmesélem, de előbb megmutatom végül hogy sikerült:
Az ötlet, a recept és a részletes leírás innen származik.
Az elkészítés igaz története pedig a következő:
2012. november 29. délelőtt 11 óra
Eszter a teraszon, betakargatva alszik. Gyorsan összeállítom a mézeskalács tésztáját, majd folpackba csomagolva hűtőbe teszem:
2012. november 29. este 20:15
Eszter csendesen szuszog az ágyában. A mézesklácstésztát sütőpapírral borított gyúródeszkára teszem, kinyújtom, és a sablon segítségével szép fenyőfaalakot, és 24 db négyzetet mintázok belőle. A négyzeteket a fenyőre helyezem, és szívószál segítségével átlyukasztgatom a dupla rétegű tésztát. A négyzeteket a fenyő mellé szedegetem a sütőpapírra, tojásehérjével megkenve sütőbe teszem, és kb. 25-30 perc alatt készre sütöm.
2012. november 20. délelőtt 11 óra
Eszter délelőtti sziesztáját tölti. Összekeverem az előző napi tojásfehérje maradékot kb. 20 dkg porcukorral, jól kikeverem, majd nejlonzacskóba töltöm. A zacskó egyik sarkát ollóval levágom, és az így keletkezett habzsák segítségével díszítem a mézeskalácsot.
2012. november 20. este 20:20
Eszter elaludt, nézzük a Voice második párbaját. Közben a 6 m szalagot felvágom 24 egyenlő darabra. Elkzedem felkötögetni a számozott négyzeteket a fenyőfa alakra- de rájövök, hogy túl kicsik lettek a fenyőfán képződött lyukak, (talán a tészta túl vastag volt, ezért összesültek), képtelenség átfűzni rajtuk a szalagot. Így aztán Tamással "kisütjük", hogy sima ragasztóval felragasztgatjuk a négyzeteket, a sok kis szalagból pedig masinkat kreálok a négyzetekre.
2012. december 1. délelőtt 9 óra
A tegnapi attrakció következtében néhány helyen letöredezett a díszítés a fáról. Ezt a maradék díszítőmázzal pótolom. Akész ádventi naptárat egy üveglapra helyezem, és így díszítem vele az előszoba asztalt.
Tanulságok, tapasztalatok:
-a tésztát sütőpapíron érdemes kinyújtani, és azzal együtt a tepsire helyezni- így elkerülhetjük a tészta átemelésének nehézségeit
-a fenyő tésztáját is vékonyra kell nyújtani, így talán kisebb az esélye, hogy összenőnek a lyukacskák sütés közben
-a díszítéshez elegendő (még sok is) a lekenéshez használt 1 db tojásfehérje maradéka
-a receptben megadott mennyiség jóval több, mint ami a naptárhoz szükséges, a maradékot hűtőben pihentethetjük, és mézeskalácssütésre felhasználhatjuk
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése